کابین تراکتور

در گذشته کشاورز برای تسلط کافی روی زمین، کابین یا اتاقی بر روی تراکتور خود نصب نمیکرد. با گذشت زمان، تسلط بیشتر بر تراکتور و افزایش سطح رفاه، تولید کنندگان تصمیم گرفتند که برای تراکتور، مانند سایر خودروها، کابین طراحی کنند تا راننده تراکتور، در گرمای تابستان و سرمای زمستان، آسایش بیشتری تجربه کند.

کابین تراکتور

امروزه کابین های تراکتور راننده را از سرمای زمستان توسط بخاری و گرمای تابستان توسط کولر، سر و صدای زیاد، لرزش و همچنین گردوخاک در امان نگه می دارد. برخی کابین ها از دید بسیار خوبی نسبت به اطراف خود برخوردارند.
کابین هایی که رادیو پخش و حتی دوربین و صفحه نمایشگر دارند، کار با تراکتور را جذاب تر می کنند.
برای تراکتورهای تولید داخل، کابین تراکتور یک آپشن محسوب می شود که هنگام خرید قابل سفارش است و یا می توان از بازار آزاد خریداری نموده و روی تراکتور نصب کرد.

کابین تراکتور

امکانات ذکر شده در همه کابین های تراکتور وجود ندارد. ساده ترین و ارزان ترین کابین، دارای چهارچوب به همراه سقف است که روی دیواره ها ی آن شیشه نصب شده است. این کابین در تابستان فقط یک سایه بان و در زمستان، حفاظی در برابر باد و سرمای شدید است. البته تا حدودی مانع ورود گردوخاک هم می شود.
اما کابین هایی که امکانات بیشتری دارند، رفاه بیشتری فراهم می سازند. تولید کنندگان کابین ممکن است امکانات متفاوتی در محصول خود ارائه دهند. صندلی های راحتی بادی و قابل تنظیم ، نصب پرده برای شیشه ها ، صندلی اضافه برای نشستن شخص دوم ، چراغ های کاری و چراغ گردان از دیگر امکاناتی است که می توان به کابین تراکتور اضافه نمود.

کابین تراکتور

کابین های مختلف در کیفیت کار، جنس بدنه، جنس قطعات کار شده، رنگ، قابلیت ها و آپشن های موجود در کابین با یکدیگر متفاوت هستند. به طور مثال بخاری ، کولر و پخش در کابین ها آپشن محسوب می شود. سیستم کولر به طور کامل روی کابین قابل نصب است اما کمپرسور آن باید روی موتور قرار گیرد تا کولر عملکرد درستی داشته باشد.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.