وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با خرید بیش از ۱۰ میلیون تن گندم تاکنون، نان امسال کشور تامین شده و نیازی به واردات گندم نداریم، گفت: تلاش ما بر تثبیت پایداری خودکفایی در کشور است.
محمدعلی نیکبخت گفت:در سال زراعی ۱۴۰۲_ ۱۴۰۱ تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۰۵ هزار تن گندم خریداری شده که با این میزان نان امسال کشور به صورت صد درصد تأمین شده و نیازی به واردات گندم وجود ندارد.
وی با بیان اینکه تلاش دار‌یم برنامه پایداری خودکفایی را ادامه دهیم که در شرایط اقلیمی نامتعادل دچار بحران نشویم‌ گفت: ۲ میلیون هکتار سطح زیر کشت آبی داریم که تلاش می‌کنیم با افزایش بهره‌وری و کشاورزی دانش‌بنیان سطح عملکرد را بالا ببریم تا گرفتار تنش‌های آبی نشویم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: در مراتع هم با توصیه و پشتیبانی رهبری و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) طرح جهش تولید در دیم‌زارها را در برنامه داریم.
وی با بیان اینکه نهاده‌های بذر، کود و سم مورد نیاز کشاورزان تامین شده است در ادامه گفت: ۲هزار نفر از فارغ‌التحصیلان کشاورزی به صورت قراردادی در دیم‌زارها متمرکز می‌شوند تا بتوانیم سطح عملکرد را در این حوزه بالا ببریم.
نیکبخت با تاکید بر اینکه تلاش بر تثبیت پایداری خودکفایی در کشور است، افزود: مطالبات کشاورزان ۱۵۴.۵ همت بود که تا به امروز بیش از ۱۱۰ همت معادل ۷۰ درصد آن پرداخت شده است.
وی گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و طبق تأکید رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه موظف است بقیه مطالبات را تا پایان شهریورماه به کشاورزان پرداخت کند و سازمان جهاد کشاورزی نیز به عنوان متولی پیگیر این مسئله است.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ظفرپورنصیر
  12 سپتامبر, 2023 3:47 ب.ظ

  خدا ازت نگذره پول گندمو الان باید بدید چرا زحمت کشاورزو نادیده میگیرید امیدوارم روزی برسه که التماس کنید واسه کشت گندم واین روز دیر نیست من دیگه کشت نمیکنم زمینامو میدم اجاره جز کشت گندم.
  # تورم # گندم ۱۱۵۰۰ # خرید بذر الان کیلویی ۲۰ تومن # زحمت بیهود # هزیزنه های سرسام آوره کشت گندم # ارزان بودن گندم

  پاسخ
 • علیرضا قندالی از سمنان شهر گرمسار۰۹۱۲۵۳۱۵۶۷۴
  13 سپتامبر, 2023 5:02 ق.ظ

  پدر مارو سوزوندن واس پول دادن و هنوزم دارن مسخره میکنن…خدا نابودشون کنه .من بخاطر ۲۰۰ ملیون بدهی تراکتورمو فروختم ک پول اجاره زمین و کود و سم رو بدم .۳۰۰ ملیون از دولت طلبکارم ولی نمیده..اخه این انصافه ک الان وقته کشت و کار من تراکتور نداشته باشم.شبو روز نفرین میکنم .بقران شبا گریه میکنم بخاطر نداشتن تراکتور تو این فصل.فقط خدا جوابشونو بده همین…من نمیگذرم ازشون

  پاسخ
  • ما اخبار رو پوشش میدیم و سعی بر این داریم تا با اطلاع رسانی فوری خبرها کمک کنیم به کشاورزان عزیزمون.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.