این دستگاه کار چیزل و روتیواتور (خاکورزی اولیه و ثانویه) را با هم انجام می دهد و زمین زودتر آماده می شود. چیزل شخم زده و لایه های سطحی تا عمیق تر خاک را می شکند. پس از آن روتیواتور کلوخ ها را خرد کرده و یک بستر تا حدودی آماده برای کشت فراهم می کند. روتوچیزل به اکثر تراکتورها به صورت سوار متصل می شود که هم توان کششی و هم توان دورانی دریافت می کند.

چیزل سبب شکستن خاک می شود اما آن را زیر و رو نمی کند.  این فرآیند هم از هدررفتن رطوبت خاک جلوگیری می کند، هم سبب حفظ مواد مغذی موجود در زیر خاک می شود. مقاله چیزل را در همین سایت می توانید مطالعه نموده و اطلاعات کاملی درباره آن کسب نمایید.

روتیواتور به کار رفته در روتوچیزل های گروه صنعتی مهندس مروتی از بهترین کیفیت برخوردار است. ساختار روتیواتور گویای این است که این دستگاه برای خاکورزی سطحی با عمق کم استفاده می شود. مقاله مربوط به روتیواتور نیز در سایت موجود است و می توانید به بخش مقالات سایت مراجعه نموده و اطلاعات کاملی درباره این دستگاه کسب نمایید.

این دستگاه مجهز به گاردان ترک و از نوع کلاچ دار است که وقتی پره های روتیواتور به یک شیئ سخت برخورد می کند، گاردان به صورت هرز می چرخد تا از فشار بیشتر به گیربکس، دنده ها، پره ها و سایر اجزای انتقال نیرو و حتی خود تراکتور جلوگیری کند.

رنگ روتوچیزل های گروه صنعتی مهندس مروتی از نوع كوره اي است كه نسبت به رنگ هاي معمولي دوام بسيار بالاتري دارد . رنگ کوره ای مانع زنگ زدن و پوسیدگی زود هنگام قسمت هاي فلزي مي شود.

در صورت استفاده از روتوچیزل، نیازی به دیسک نیست. روتوچیزل در حین شخم زدن، کلوخ ها را نیز خرد می کند. این امر باعث می شود زمین کمتر فشرده شده و زودتر برای کشت مهیا شود.

روتوچیزل های موجود عبارتند از؛ روتوچیزل ۵ شاخه، روتوچیزل ۷ شاخه، روتوچیزل 9 شاخه، روتوچیزل 11 شاخه و روتوچیزل 13 شاخه. مهمترین تفاوت، تعداد شاخه های آنهاست که سبب تغییر در عرض کار و توان مورد نیاز آنها می باشد. روتوچیزل ۵ شاخه کمترین توان و روتوچیزل 13 شاخه بیشترین توان را نیاز دارد.

روتوچیزل های گروه صنعتی مهندس مروتی به دلیل کیفیت خوب و طول عمر و عملکرد مطلوب همیشه مورد تایید مشتریان عزیزمان بوده است. شما نیز می توانید جهت خرید روتوچیزل یا اطلاع از مشخصات به بخش محصولات مراجعه کرده و یا با شماره های ذکر شده در بخش ارتباط با ما تماس حاصل فرمایید.

” ادوات کشاورزی تخصص ماست “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.