دکتر وحیدزاده مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، از دستیابی به فناوری تولید تراکتور شالیزار خبر داد و گفت: به زودی از تراکتور شالیزار طراحی و تولید شده توسط واحد تحقیق و توسعه تراکتورسازی رونمایی می‌شود.

وی اظهار کرد: تراکتور شالیزار تنها تراکتوری بود که جای آن در سبد تولیدات تراکتورسازی و کشور خالی است که با همت محققان تراکتورسازی ایران طراحی شده و به زودی با تولید انبوه در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه نیاز شالیکاران کشور به این نوع تراکتور صرفا از محل واردات تامین میشد، افزود: با تولید این نوع تراکتور سالانه از خروج ۱۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد. وحیدزاده کشورهای آمریکا، ژاپن، کره، هند، و چین را به عنوان معدود کشورهای دارنده فناوری تولید تراکتور شالیزار نام برد.

وی تصریح کرد: با دستیابی به تولید این نوع تراکتور در تراکتورسازی، ایران نیز به جمع کشورهای دارنده فناوری تولید این نوع در دنیا اضافه شد.

  • به گفته مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی تراکتور شالیزار طراحی شده دارای ویژگیهای ۴۵ اسب بخار توان، وزن سبک برای کار در مزارع شالی با حجم آب بالا و دارای واتر پمپ و شاسی با ارتفاع بالا از سطح زمین برعکس سایر تراکتورهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.