در حال حاضر میتوان روی تراکتورهای مختلف تجهیزات بیل بکهو را نصب کرد. تجهیزاتی مثل شیر، پمپ، شاسی، مخزن روغن و جک ها. بیل بکهو در کشاورزی و باغداری کاربرد دارد در نتیجه به عنوان زیر مجموعه ادوات وتجهیزات کشاورزی و باغبانی قرار میگیرد. در بخش کشاورزی جهت حفر کانال و در باغ برای کندن چاله مورد استفاده قرار میگیرد.

بیل بکهو 4 و 6سیلندر

کاربرد و معرفی

بیل بکهو ، بیل مکانیکی است که توسط سیستم هیدرولیک کار می‌کند. بیل کانال کن کشویی بکهو گروه صنعتی مهندس مروتی بدلیل کیفیت و عملکرد خوب همیشه مورد تایید مشتریان بوده است. عملکرد این بیل همانند بیل مکانیکی است اما عمدتا جنبه کار در کشاورزی دارد. به عبارتی در کارهای سبک تر نسبت به کارهای عمرانی استفاده می شود. از دیگر تفاوت های آن با بیل مکانیکی میتوان به این امر اشاره کرد که چرخش مجموعه بیل ۳۶۰ درجه و به اطراف است اما بیل بکهو پشت تراکتور ثابت قرار میگیرد که توسط جک هایی که روی آن تعبیه شده است فقط به سمت چپ و راست چرخش دارد ولی این چرخش به طور کامل و به اندازه بیل مکانیکی نمی باشد.

بیل بکهو در کشاورزی و باغبانی کاربرد های متفاوتی دارد مانند حفر کانال که معمولا برای لوله گذاری جهت انتقال آب و یا کندن گودال جهت کشت نهال یا کود دهی. در کل این دستگاه بخاطر داشتن بیل کوچک عمدتا برای کارهای عمرانی سبک و کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد. این بیل بیشتر برای خاکبرداری در حجم کم و در خاک‌های نرم کاربرد دارد. برای بارگیری کامیون‌های حامل خاک نیز معمولاً از بیل بکهو استفاده می شود بدلیل سرعت عمل زیاد، کارایی راحت و جای کمی که اشغال می‌کند. لایروبی به دلیلی باگت کوچکی که دارد و کندن کانال‌های مخصوص لوله گذاری هم از کاربردهای بکهولودر است. این بیل توانایی حفر گودال تا عمق ۳ متر را دارد.

در مجموع دو نوع بیل بکهو موجود است. نوع اول روی تراکتورهای موجود در بازار بسته میشود که یک سیستم هیدرولیک مجزا برای آن تعبیه می شود. مالک تراکتور با مراجعه به گروه صنعتی مهندس مروتی یا سایر شرکت های سازنده، روی تراکتور خود بکهو نصب می کند، که به آن بیل کانال کن بکهو کشویی گفته می شود. نوع دوم از اصل و از شرکت سازنده تراکتور همراه با بکهو در عقب و لودر در جلو تولید می شود، مانند بیل بکهو تراکتورسازی تبریز با عنوان تی دی ال.

بیل بکهو 3 سیلندر

بیل های بکهو گروه صنعتی مهندس مروتی از نوع اول بوده که از شاسی، باگت، استیک، جک ها، شیلنگ ها، پمپ، مخزن روغن و شیلنگ و اتصالات تشکیل شده است. دکل عقب تلسکوپی موجود در بیل بکهو هنگام استفاده از بیل، باید توسط جک هایی که روی آن تعبیه شده است پایین بیاید و بطور کامل روی زمین قرار گیرد تا در حین کار تعادل تراکتور برقرار باشد. بیل های بکهو گروه صنعتی مهندس مروتی کشویی است، یعنی مجموعه بیل  به صورت کشویی توسط جک هیدرولیکی یا به حالت دستی چپ یا راست می رود. در این دستگاه از جوشکاری CO2 استفاده شده است که  نسبت به جوش هاي معمولي كه معروف به جوش برق هستند استحكام بيشتري دارند. رنگ دستگاه از نوع کوره ای با جنس مرغوب می باشد که دارای طول عمر بالاست و از زنگ زدگی قطعات دستگاه و پوسیدگی زود هنگام آنها جلوگیری می کند.

یک سری تجهیزات اعم از شیر خلبانی، پمپ، جک و اتصالات مربوطه به همراه بیل بکهو به فروش می رسد.